טמפלייט APA לכל דורש

בעקבות הפוסטים שלי על החשיבות של שימוש נכון בסגנונות פיסקה וסגנונות תו בתוכנת וורד ודומות לה, הבנתי שלא לכולם יש  זמן – או ראש – להתעסק בעיצוב סגנונות מתאימים, מה גם שלא תמיד יודעים מהם הסגנונות הדרושים לפי תקן איי-פי-איי, שהוא אולי התקן הנפוץ ביותר לכתיבה אקדמית במדעי החברה. אמנם יש טמפלייטים מוכנים לכך אונליין, אולם בחקר שוק מהיר, גיליתי שקשה למצוא טמפלייטים כאלה המותאמים מבחינת הסגנונות המובנים לדרישות האַיי–פִּ–אֵיי. וגם אם יש טמפלייטים כאלה, אין בהם הבחנה בין הסגנונות הנדרשים ע”י האַיי–פִּ–אֵיי לבין הסגנונות הבר”מחיים  (הברירת-מחדליים) של תוכנת וורד.

אז החלטתי ליצור טמפלייט כזה עבור משתמשים דוברי-עברית, המשלב את המיטב של טמפלייט של אוניב׳ פֶּרדוּ (המכיל גם הנחיות מפורטות לגבי מבנה המאמר – ראו בועה 1 באיור 1), עם הבחנה קלה והצגה ונגישה של סגנונות הפיסקה וסגנונות התו הדרושים לפי האַיי–פִּ–אֵיי (ראו ׳2׳ באיור 1), בתוספת תרגום/ביאור ההוראות בעברית בשוליים (3).

1170414_apa_word_template_1

כידוע, היתרון בטמפלייט כלשהו הוא שהוא יוצר קובץ טרי עם כל הסגנונות הדרושים מובְנים ומוכנים לשימוש מיידית – כל מה שנחוץ הוא למחוק את מה שיש וליישם את הסגנונות בהתאם.

לטמפלייט הרגיל של תקן איי-פי-איי הוספתי כמה שיפורי מקצה:

  • הוספתי סגנונות שאינם כלולים בטמפלייט המקורי (כגון סגנונות פיסקה לציטוטים ארוכים ולפיסקאות ראשונות אחרי כותרת)
  • לשמות הסגנונות הדרושים לפי תקן איי-פי-איי הוספתי את האותיות ׳איי-פי-איי׳ – ע”מ להבחין בקלות בינם לבין הסגנונות המוּבְנים בכל קובץ וורד, ולגרום להם לעמוד בראש רשימת הסגנונות, המסודרת לפי הא”ב האנגלי.
  • לינק להסבר שלי כיצד לייצר רשימת מקורות/ביבליוגרפיה באופן אוטומטי, התואמת את תקן איי-פי-איי, שיקגו, או תקנים אחרים.
  • דוגמא של הערות שוליים, וסגנון פיסקה עבורן
  • הסבר קצר על כיצד להחיל סגנונות פיסקה וסגנונות תו

1170414_apa_word_template_iconניתן להזמין את הטמפלייט כאן. מחיר הטמפלייט: $10 אמריקאי בלבד: עם קבלת התשלום, תקבלו את הקוד המאפשר שימוש בו.

מעתה, מלאכת יצירת מאמר תואם דרישות תקן איי-פי-איי קלה מתמיד.

מועדים לשמחה.

השאירו תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.